Porland Porselen | Focus | Porselen Çay Fincanı TakımıFocusPorlandPorselen Çay Fincanı Takımı
Porland Porselen | Focus | Porselen Çay Fincanı TakımıFocusPorlandPorselen Çay Fincanı Takımı

Porselen Focus Beyaz Tabaklı Çay Fincanı (04A+P008875)

Fiyat : ₺1,00

Porland Focus Porselen Çay Fincanı Takımı


Kalıp Kodu Gram cm hmm vcc Adet
Fincan   325207  203  8  63  177  
Tabak  135216  236  15  22    
Takım  225207  439        12

   Mukavemetli

Porland Porselen ürünleri pekişmiş yapıya sahip olduğundan mikrop barındırmaz ve mekanik dayanımların yüksekliği sayesinde darbelere karşı mukavemetlidir.
 

   Dayanıklı

Özel ham madde reçetesi sayesinde Porland Porselen'in tüm ürünleri kenar kırılmalarına karşı dayanıklıdır.

   İstiflenebilir

Tasarımların fonksiyonel olması estetik olması kadar önemlidir. Bu nedenle birçok kase ve fincan istiflenebilir özelliğe sahiptir.
 

   Solmaya Karşı Dayanıklı

 Porland Porselen ürünleri güneş ışığından etkilenmez, güneş ışığına uzun süre maruz kaldığı durumlarda bile renk değişimine uğramaz.

   Isıya Dayanıklı

Porland Porselen ürünleri 0°C ile 220°C arası ısıl şoka dayanıklıdır ve ani ısı değişimlerinden etkilenmez.

   Sağlıklı

Porland Porselen ürünleri kurşun ve kadmiyum gibi ağır metaller içermez.
 

 

Porselen Ürünler Hakkında 

Porselen tamamen doğal hammaddelerden üretilen sağlıklı ve natürel bir üründür. Beyaz rengini üretim esnasında kullanılan boyalardan değil, kullanılan hammaddeden almaktadır. Porselen ürünler ortalama 1400 °C ‘de pişirilerek pekiştirilir ve ışık geçirgenliğine sahiptir.

 

Günümüzde porselen ürünlerin ev ve otel grubu olarak iki ana kategoriye ayrıldığını söyleyebiliriz. Ev kullanımına uygun olan porselenler, ışık geçirgenliği daha yüksek olan, otel porselenlerine göre daha narin yapıya sahiptir. Otel grubundaki porselenler ise, günümüz endüstriyel mutfak çalışma şartlarına uygun olarak, belirli standartlar çerçevesinde üretilen, daha kalın ve mukavemetli yapıya sahiptir. Işık geçirgenlikleri ev porselenlerindeki gibi gün ışığında değil, ancak bir lamba altında gözlenebilir.

 

Restoranlar genelde müşterilerine servis yapmadan önce tabakları ısıtmaktadırlar. Bu sayede tabaklar içinde barındırdıkları sıcaklığı üzerinde servis edilen yemeğe aktararak soğumasına engel olur. Bu bağlamda tabağın kalınlığı arttıkça sıcaklığı muhafaza etme süresi de artacaktır. 

 

Bu özelliklerine ek olarak otel tipi porselenler, ev tipi porselenlere göre daha mukavemetli ve dayanıklıdır. Kenar çıtlama oranları çok daha düşüktür. Hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Daha uzun ömürlüdür ve şekli itibarı ile çok daha kolay istiflenebilerek az yer kaplar.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR